Poziv sastavnicama Sveučilišta za formiranje konzorcija u okviru otvorenog poziva „Dokazivanje inovativnog koncepta – Drugi Poziv“

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, vezano uz Nacionalni program oporavka i otpornosti 2021. – 2026., objavilo je Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Dokazivanje inovativnog koncepta – Drugi Poziv“. Poziv se provodi u sklopu podkomponente C3.2. „Podizanje istraživačkog i inovacijskog kapaciteta“, Reforme 3, Investicije 1 „Uvođenje funkcionalnijeg programskog okvira projektnog financiranja istraživanja, razvoja i inovacija“.

Predmet Poziva: Dodjela bespovratnih sredstava mikro, malim i srednjim poduzećima te istraživačkim organizacijama za sufinanciranje pretkomercijalnih aktivnosti u početnoj fazi razvoja novih proizvoda, usluga i tehnoloških procesa, kako bi se utvrdio potencijal za komercijalizaciju, usmjerio daljnji razvoj i smanjio rizik investicije.

Cilj Poziva: Povećanje spremnosti za razvoj novih proizvoda i procesa zbog poboljšanih istraživačko-razvojnih i inovacijskih kapaciteta poduzeća i znanstvenih organizacija.

Ukupna raspoloživa sredstva: Ukupan raspoloživ iznos bespovratnih sredstava Poziva je 4.799.920,37 eura. Najniži iznos za pojedini projekt iznosi 26.500,00 eura, a najviši 66.000,00 eura.

Rok za prijavu: Dostava projektnih prijedloga dopuštena je najranije od 1. listopada 2023. godine, a krajnji rok dostave projektnih prijedloga je 1. prosinca 2023. godine.

Prihvatljivi prijavitelji:

  • mikro, malo ili srednje poduzeće, sukladno Prilogu I. Definicija malih i srednjih poduzeća Uredbe 651/2014 ili
  • istraživačka organizacija koja zadovoljava definiciju organizacije za istraživanje i širenje znanja sukladno Okviru Zajednice za državne potpore za istraživanje i razvoj i inovacije (2022/C 414/01), poglavlju 1.3., točki 16. (ff), što znači subjekt (kao što su sveučilišta ili istraživački instituti, agencije za prijenos tehnologije, posrednici u inovaciji, fizičke osobe ili virtualni kolaborativni subjekti usmjereni na istraživanje), bez obzira na njegov pravni status (ustrojstvo na temelju javnog ili privatnog prava) odnosno način financiranja, čiji je prvenstveni cilj nezavisno provoditi temeljno istraživanje, industrijsko istraživanje ili eksperimentalni razvoj odnosno s rezultatima tih djelatnosti upoznati široku javnost, putem predavanja, objavljivanja ili prijenosa znanja, ili
  • fizička osoba koja nije poduzetnik u trenutku prijave na Poziv – po evaluaciji projekta i nakon formiranja rang liste, a prije Odluke o financiranju potrebno je osnovati poduzeće koje će biti u 100% vlasništvu fizičke osobe prijavitelja i koje zadovoljava definiciju mikro, malog ili srednjeg poduzeća, sukladno Prilogu I. Definicija malih i srednjih poduzeća Uredbe 651/2014.

Partnerstvo: Prijavitelji koji su poduzeća ili fizičke osobe projekt provode samostalno. Prijavitelji koji su istraživačke organizacije projekt mogu provoditi samostalno ili u partnerstvu s Prepoznatim centrom. Prijavitelji koji sami imaju status Prepoznatog centra, projekt provode samostalno.

Uloga je projektnog partnera svojom stručnom ekspertizom pomoći korisniku prilikom upravljanja inovacijskim ciklusom te sudjelovati vlastitim kapacitetima u provedbi projekta. Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) izvršili su odabir prihvatljivih Prepoznatih centara.

Lista odabranih Prepoznatih centara koji će provoditi program „Dokazivanje inovativnog koncepta“ u suradnji s Korisnikom nalazi se OVDJE.

 

TERA Tehnopolis d.o.o. jedan je od Prepoznatih centara za program Dokazivanje inovativnog koncepta. Obzirom da se na natječaj mogu prijaviti istraživačke organizacije u partnerstvu s Prepoznatim centrom, TERA Tehnopolis ovim putem poziva sastavnice Sveučilišta na suradnju i formiranje  konzorcija za prijavu na navedeni natječaj!

 

Više informacija o otvorenom Pozivu možete pronaći OVDJE.

X
Secured By miniOrange