NAŠE PREDNOSTI _
TERA TEHNOPOLIS d.o.o.
TERA TEHNOPOLIS d.o.o. je registriran 2002. godine (pod nazivom TERA TEHNOPOLIS društvo s ograničenom odgovornošću za promicanje novih tehnologija, inovacija i poduzetništva) kao rezultat suradnje Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera, grada Osijeka i Osječko-baranjske županije.
Aktivnosti TERA TEHNOPOLIS društva s ograničenom odgovornošću za promicanje novih tehnologija, inovacija i poduzetništva usmjerene su na povezivanje znanosti i gospodarstva te osiguranje infrastrukturne, financijske i savjetodavne potpore inovativnim i tehnološki utemeljenim projektima.
Misija
Kao jednom od poslovnih aktivnosti koje provodi, Tera Tehnopolis poslovnim savjetovanjem pruža oslonac u svim segmentima poslovanja postojećih, ali i novih klijenata. Djelatnost u kojoj je iznimno važno povjerenje poduzetnika i poslovnog savjetnika, poslovno savjetovanje koje provodi TERA Tehnopolis nudi profesionalnost, znanje i dugogodišnje iskustvo koje potvrđuju i brojni TERA klijenti.
TERA poslovno savjetovanje omogućuje svakoj osobi osobni razvoj na različitim poljima aktivnosti te usmjeravanje individualnih potencijala pojedinaca na svim područjima poslovanja.
BUDI UZOR® je međunarodna izložba inovacija i studentskih poslovnih planova. Od samoga početka izložba je orijentirana na inovatore i studente, a od 2008. godine široka lepeza aktivnosti umrežavanja je organizirana uz pomoć Europske poduzetničke mreže. Od svoga postojanja do danas, u sklopu izložbe je istrenirano više od 1400 studenata u pisanju poslovnih planova.
Osim osnovnim aktivnosti koje Tera Tehnopolis provodi, poseban naglasak stavlja na provođenje međunarodnih projekata te na taj način približava klijentima nastup na inozemnom tržištu. Tera Tehnopolis od 2008. godine provodi međunarodne projekte. Isto tako, sudjeluje na raznim međunarodnim i domaćim sajmovima te je partner sa tehnološko-razvojnim centrima, gospodarskim komorama i znanstveno-tehnološkim parkovima iz više od 15 zemalja.
Poduzetnički inkubator TERA je poslovni prostor namijenjen malim i srednjim poduzetnicima koji pokreću poslovanje ili proširuju postojeće. Inkubator površine 1.200 m² obuhvaća 18 ureda, 12 radnih stanica, informatičku učionicu, seminarsku sobu i sobe za sastanke manjeg kapaciteta, te sanitarni čvor. Osim poslovnog prostora i suvremene uredske opreme, stanarima je na raspolaganju savjetodavna i konzultantska potpora pri realizaciji poduzetničkih ideja.
Uspjeh na tržištu postiže se primjenom novih tehnologija i inovacija. TERA Tehnopolis je registrirani zastupnik pri Državnom zavodu za intelektualno vlasništvo od 2005 godine. U sklopu usluga, pruža se cjelovita potpora u postupku zaštite intelektualnog vlasništva.
TERA Tehnopolis kroz svoje aktivnosti nastoji osnažiti svijest poduzetnika o važnosti intelektualnog vlasništva i njegove zaštite. Do sada je zastupala klijente u više od 100 postupaka zaštite. Zaštita patenta, žiga i industrijskog dizajna nije samo realizacija inovativnog koraka poduzetnika, nego i jačanje konkurentske prednosti poduzetnika. Primjeri iz prakse su pokazali da poduzetnici moraju biti svjesni prava i obveza koji proizlaze iz intelektualnog vlasništva te, također, ulagati u zaštitu svojih brendova.
TERA Tehnopolis nudi uslugu brze izrade prototipova uz pomoć 3D printera, gdje se na temelju trodimenzionalnog volumenskog crteža, predmet fizički tiska u tri dimenzije. U posljednjih nekoliko godina tehnologija brze izrade prototipova je, uz računalom potpomognuto konstruiranje (CAD) postala neizostavan inženjerski alat. Smanjenje vremena razvoja proizvoda, poticano stalnim inovacijama i tržišnom borbom, veća složenost proizvoda, potreba za stvarnim modelima u cilju bolje procjene oblika, dimenzija, kontrole funkcionalnosti, ergonomije, su čimbenici koji su utjecali na brzi razvoj ove tehnologije i njenu implementaciju u brojna područja inženjerske prakse.
Transfer tehnologije je proces koji obuhvaća razmjenu, prodaju odnosno prijenos tehnologije u širem smislu (tehnologijskog znanja, procesa, izuma) od mjesta nastanka do mjesta budućeg korisnika. Ured za transfer tehnologija (UTT) predstavlja vezu akademske i poslovne zajednice, potiče istraživački i stručni rad, te promiče zaštitu i komercijalizaciju rezultata tog rada, a na dobrobit istraživača, sastavnica i Sveučilišta u cjelini.